Хороскоп за 29 ноември: Ништо нема да му оди од рака на еден хороскопски знак…

од Stefanija Kuzmanovska

Хороскоп за 29 ноември, прочитајте што ви кажуваат ѕвездите.

Овен

Љубов: Ви недостасува воздржаност или емоционална дискреција во блиските контакти. Понекогаш работите ги гледате само врз основа на лични стандарди.
Работа: Ви требаат доверливи информации. Не треба да ве залажуваат разни олеснувања кои нудат привремено решение.
Здравје: Нема причина за грижа.

Бик

Љубов: Саканата личност индиректно се обидува да влијае на вашата одлука, нема причина да се сомневате во нечии искрени намери.
Работа: Направете се што е потребно за да ја оправдате вашата улога во деловната соработка, покажете дополнителна мерка на одговорност.
Здравје: Дозволете некој да ве расположи, опуштете се.

Близнаци

Љубов: Ве очекува пријатно изненадување кога ќе запознаете сакана личност. Бидете доволно имагинативни и инспиративни во секој поглед.
Работа: Изгледате весело и имате добри идеи. Важно е да чувствувате психолошка или материјална сигурност.
Здравје: Во одлична психофизичка форма сте.

Рак

Љубов: Ако сакате сè да функционира беспрекорно во љубовната врска, мора да имате добра волја и одредени манири како „заштитен знак“.
Работа: Обрнете внимание на новите информации, бидете во тренд или пред другите кога решавате важни деловни дилеми.
Здравје: Важно е да почувствувате емоционална инспирација, како поттик за добро расположение.

Лав

Љубов: Некој ве возбудува или ви го привлекува вниманието, повеќе отколку што сте подготвени да признаете. Изгледате мистериозно.
Работа: Со неколку добри потези можете да направите повеќе од вашите соработници. Можете да ги постигнете вашите намери на различни страни.
Здравје: Во одлична форма сте.

Девица

Љубов: Некој ве поттикнува да донесете важна одлука. Не можете да ја одбиете вашата одговорност кон блиската личност.
Работа: Кога ќе ги усогласите вашите духовни интереси со практични цели, ве очекуваат позитивни резултати. Покажете повеќе чувство за практични вредности.
Здравје: Обидете се да ја подобрите вашата концентрација.

Вага

Љубов: Треба да ги решите вашите емотивни дилеми, пред некој да ве фати „на дело“ или да ве изненади.
Работа: Со премногу нагласување пред колегите привлекувате негативни коментари. Потрудете се да ја завршите работата што сте ја започнале.
Здравје: Контролирајте ги вашите внатрешни конфликти.

Скорпија

Љубов: Нема причина да се сомневате во вашите чувства или во зборовите кажани од саканата личност. Изгледате премногу строго.
Работа: Некој ви наметнува различни обврски. Избегнувајте јавна дискусија и ситуации кои ве заморуваат.
Здравје: Ќе ви делува добро диета или витаминска диета.

Стрелец

Љубов: Ништо не е толку безопасно како што изгледа. Партнерот со будно око го следи вашето движење и однесување.
Работа: Понекогаш различните обврски се голем товар, но не и оправдување за неисполнетите ветувања.
Здравје: Избегнувајте ривалства.

Јарец

Љубов: Изгледате вознемирено, тешко го наоѓате своето „мирно пристаниште“ и емотивниот одмор. Ви недостига доверба во блиска личност.
Работа: Избегнувајте непотребни возбудувања или обврски кои ве исцрпуваат психички и физички. Еден од соработниците може да го заврши и вашиот дел од работата.
Здравје: Слободното време посветете го на интересна тема, акумулирајте позитивна енергија.

Водолија

Љубов: Изгледате носталгично и премногу размислувате за нечие отсуство. Чувствувате жалење за некои пријатни или далечни спомени.
Работа: Еден од соработниците тактизира и разработува деловна стратегија, а вие останувате да се занимавате со практичните аспекти и да преземете иницијатива.
Здравје: Избегнувајте неумереност и бидете повнимателни во сообраќајот.

Риби

Љубов: Важно е да се чувствувате удобно во кругот на семејството. Чувството на доверба или блискост буди некоја скриена сила во вас.
Работа: Многу работи на деловната сцена изгледаат поинаку отколку што некои од соработниците ги претставуваат.
Здравје: Ќе ви се допадне полесна исхрана, избегнувајте нездрава храна.

Слични содржини