Хороскопските знаци кои ги имаат најромантичните свадби

од Vladimir Zorba

Дали знаевте дека знакот во кој сте родени може да го одреди стилот на вашата венчавка?

Некои знаци внимателно го планираат тој ден, внимаваат на секој детаљ и сакаат сè да се одвива според сценариото, за други доволно е да отидат во матично и да ги потпишат документите, додека други сакаат тој ден да им остане во сеќавање како најсреќен во нивните животи

Ви носиме избор на знаци чии свадби (генерално) се најромантични:

Риби

Овој воден знак е познат по тоа што е длабоко интуитивен и романтичен. Рибите се големи сонувачи, што значи дека нивната венчавка нема да биде само романтична, туку и бајковита. Тие би можеле да договорат размена на завети на плажа, езеро или река со многу лични допири и прием во семеен стил, што најмногу ќе им одговара на овие сочувствителни и грижливи поединци.

Рак

Тие се емотивни и ориентирани кон семејството, па интимната венчавка ќе биде совршена за нив. Иако сакаат мали прослави, секој детаљ ќе зрачи со романтика – од цвеќиња, украси и музика до кажување завети, кои ќе допрат и до најстуденото срце. Типичните невести во овој знак ќе носат венчаница која е семејно наследство. Церемонијата ќе се одржи на место кое за нив има посебно значење – во ресторанот каде што отишле на првиот состанок или на плажата каде што го имале првиот бакнеж.

Вага

За својата свадба од соништата сонуваат уште од детството. За нив е важно денот да биде посебен, па внимателно ќе го испланираат секој детаљ, од цвеќиња, салфетки и храна до венчаницата и накитот. За нив, рустикална свадба на отворено би била одлична опција. Тие се одлични естети, па затоа им е важно се да изгледа беспрекорно. Прекрасна природна средина богата со зеленило и цвеќиња гарантира високо естетско и романтично искуство.

Лав

Под власта на Сонцето, Лавовите сакаат да сјаат и да бидат во центарот на вниманието. Живи, театрални и страсни, тие се стремат кон центарот на вниманието и под него се слават себеси, своите најблиски и нивната љубов. Затоа, нивниот посебен ден ќе биде незаборавен како и тие. Ќе имаат кралска венчавка со сета раскош што ја носи, а можеби дури и ќе се венчаат во вистински замок ако добијат шанса.

Бик

Биковите не се премногу романтични на прв поглед, но имаат љубов кон традицијата и се што е класично. Токму затоа нивната венчавка ќе биде посебна и емотивна. Тие ја сакаат природата и да бидат на отворено, па би можеле да одлучат за церемонија во историски замок или лозје. Најсреќни се кога се опкружени со љубов и убавина, па околината обележана со рози и зеленило ќе им ја овозможи свадбата од соништата.

Слични содржини