„Има таков народ“: Поради С. Македонија може да излеземе од Владата

од Vladimir Zorba

„Црвената линија“ што доколку се помине би ја извадило „Има таков народ“ од власта е Северна Македонија.

Ова за бугарска „Нова ТВ“ го соопшти пратеникот од „Има таков народ“ (ИТН) Лубомир Каримански.

Според него, компромисите во владејачката коалиција се при крај.

Слични содржини