Избувнал пожар во касарната Ѓорче Петров

од Milan1

Денеска во 03.25 часот во СВР Скопје било пријавено дека во кругот на Касарната Ѓорче Петров настанал пожар во еден објект.

– Повредени лица нема, а пожарот бил изгаснат од екипа на Бригадата за противпожарна заштита Скопје, информираат од МВР.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

Слични содржини