Израел истрела ракети врз Дамаск (ВИДЕО)

од Milan1

Израел истрела две ракети од окупираната Голанска Висорамнина кон јужниот дел на Дамаск, јави денеска Сириската државна телевизија.

Во извештајот се наведува дека една ракета била соборена, дека друга погодила напуштена зграда и дека нема човечки жртви.

Од Израел засега нема потврда на информации за нападот на главниот град на Сирија.

Слични содржини