Ја удрил со велосипед на кеј, па избегал

од Nikola Popovski

Полицијата информира дека тетовка била прегазена од велосипедист на кејот на Вардар во Скопје.

-На 17.07.2022 во 20.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на велосипедска патека на кеј на реката Вардар, велосипед удрил во пешакот М.Ќ.(47) од Тетово, по што го напуштил местото, стои во соопштение на МВР.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила М.Ќ., констатирани во Градската општа болница „8 Септември“. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје, стои во полицискиот билтен.

Слични содржини