Јовановиќ: Од вас Апасиев прави пари, напред у провалија, децо!

од Vladimir Zorba

„Сиромашното дете Апасиев беше на платен список на СЈО: 50.000 денари. Собрание минимум: 100.000 денари. Годинава ќе земе од државата која ја плука: 300.000 евра. А ваше е само да му ги лајкајте гадните фејсбук објави. Од вас Апасиев прави пари. Напред у провалија, децо!“, пишува аналитичарот Ненад Јовановиќ на својот Твитер профил.

Тој реагира на Твитот на лидерот на Левица кој ја „начна“ темата која е актуелна деновиве за цената на шалот кој го носела министерката за образование, Мила Царовска.

loading...

Слични содржини