Како Ноле ја прослави победата во Париз? (ВИДЕО)

од Aleksandar Petrovski

Новак Ѓоковиќ вчера го освои Мастерсот во Париз, откако славеше над Денис Шаповалов. Српскиот тенисер по триумфот на оригинален начин ја прослави победата, пеејќи со групата со „Србикоси“.

„Србикоси“ се група на навивачи кои со години не поддржуваат тенисерите кога играат во Париз. Тие по победата осмислија кореографија и препеаја позната песна со текстот кој е осмислен на основа на игрите во текот на целата недела во „Берси“ во Париз. Феноменално си поминав со нив и многу сум им благодарен на големата поддршка. Берси-Мерси-Берси“, напиша Ѓоковиќ на Инстаграм.

 

View this post on Instagram

 

“Srbikosi“ are a tennis fan group of Serbian guys living in Paris. They‘ve been coming for many years to support all our tennis players at Bercy and Roland Garros. Yesterday, they created lyrics that tell a story of the whole week in Bercy with this famous tune. I had lots of fun with these guys and am really grateful for their continued support. Bercy-Merci-Bercy 🎼🙏🤣💪🏼🙌🏼 “Srbikosi“ su grupa momaka koji godinama podržavaju nas tenisere kada igramo u Parizu. Juče su nakon finala osmislili koreografiju i prepevali poznatu pesmu sa tekstom koji je osmišljen na osnovu cele turnirske nedelje u Bercy dvorani. Fenomelno sam se proveo sa njima i jako sam zahvalan na velikoj podršci. Bercy-Merci-Bercy 🎼🥁🤣🙌🏼🙏🏼❤

A post shared by Novak Djokovic (@djokernole) on

Слични содржини