Актуелно
Почетна / Видео

Видео

Mamba out

Kobe Bryant & Gianna Bryant LIFE TRIBUTE Kobe Bryant & Gianna Bryant LIFE TRIBUTEOne last video. R.I.P forever Публикувахте от Basketball Forever в Понеделник, 27 януари 2020 г.

Повеќе

Пожарникар од Австралија, во чиј автомобил има и „Златен глобус“ (ВИДЕО)

Расел Кроу сними специјално видео за да ја покаже својата опрема за противпожарна заштита. Австралискиот актер, чиј дом беше запален од шумски пожар во Австралија, доброволно учествува во справувањето со огнените стихии. Снимките што тој ги објавува на социјалните медиуми покажуваат како, покрај опремата потребна за противпожарна борба, во противпожарниот …

Повеќе

Како Ноле ја прослави победата во Париз? (ВИДЕО)

Новак Ѓоковиќ вчера го освои Мастерсот во Париз, откако славеше над Денис Шаповалов. Српскиот тенисер по триумфот на оригинален начин ја прослави победата, пеејќи со групата со „Србикоси“. „Србикоси“ се група на навивачи кои со години не поддржуваат тенисерите кога играат во Париз. Тие по победата осмислија кореографија и препеаја …

Повеќе

(Видео)Познат е идентитетот на напаѓачот на синагогата во Германија

Неонацист на возраст од 27 години е напаѓачот пред синагогата во германскиот град Хале , кој уби маж и жена , а сакал со гранати да ја разнесе синагогата. Нападот се случи на големиот еврејски празник , Јом Кипур. Во нападот се убиени маж и жена пред синагогата , а …

Повеќе

Енди Мареј се изнервира од зборувањето на Фоњини (ВИДЕО)

Фабио Фоњини по маратонскиот меч го победи Енди Мареј и се пласира во осмина финалето на АТП турнирот во Шангај. Со 2: 1 , во сетови 7: 6, 2: 6 и 7: 6 Италијанецот беше подобар од поранешниот прв светски тенисер. Шкотланѓанецот се врати во тенисот по операцијата на колкот …

Повеќе

Елен низ излог влета во фризерски салон

Она што најмалку го очекувате додека се потстрижувате на фризер е некое животно да упадне кршејќи го излогот. Токму тоа се случи во срцето на Њујорк во фризерското студио Be.you.tiful Hair Salon лоцирано на Лонг Ајленд. Рогастото животно ги изваде од памет присутните, а сцената ја фати камерата во салонот. …

Повеќе

Во петкратното убиство во Австрија, убиен млад хокеар, убиецот признал сѐ

Страшно злосторство вчера ја потресе Австрија: 25-годишен маж во раните утрински часови ја уби неговата 19-годишна поранешна девојка, нејзиниот нов дечко (24) и тројца членови на нејзиното семејство. Убиецот сам се предал на полицијата со зборовите: „Само што убив пет лица“. Денеска беа објавени детали за трагедијата што се случи …

Повеќе

Лимузината на Ердоган е главна ѕвезда на посетата во Белград: Отпорна е на куршуми

За време на денешната посета на турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган во Белград, најголемо внимание привлече неговата службена лимузина. Станува збор за опасна „ѕверка“ – Mercedes Maybach 62 S – автомобил за кој турските медиуми многу пишуваа во изминатиов период. Возилото е целосно блиндирано, отпорно на куршуми, со затемнети стакла, …

Повеќе

Сибир криел дијамант каков што светот досега не видел

Единствениот двоен дијамант со скапоцен камен внатре во скапоцен камен е пронајден на Сибир, пишува “Daily Mail”. Дијамантот е наречен “Матрјошка” бидејќи потсетува на традиционалната руска кукла. Се верува дека овој дијамант, кој е стар 800 милиони години, е апсолутно непроценлив и единствен на светот. Поголемиот дијамант има димензии 4,8 …

Повеќе

Хорор повреда: Хисај падна на глава, на носила изнесен од терен

Фудбалерите на Торино и Наполи ги поделија бодовите на стадионот „Олимпико“ во рамки на седмото коло на Серија А, откако одиграа без погодоци, а мечот го обележа тешката повреда на Елсеид Хисај. Десниот бек на Наполи и репрезентативец на Албанија доживеа тежок пад во 30-тата минута од денешниот натпревар. Хисај …

Повеќе