Камчев се сели во „Шутка“: Одреден 30-дневен притвор за бизнисменот

Од Обвинителството каде судија на претходна постапка го повика на распит, бизнисменот, Орце Камчев, тој сега се сели во „Шутка“, каде ќе биде во 30-дневен притвор.

Како што е познато, тој е осомничен во истрагата за „Плацевите на Водно“, по што на барање на обвинителката Лиле Стефанова му е одреден и притворот.

За потсетување, тој утринава беше приведен, откако била добиена дојава за бегство.

 

Слични содржини