Кејт Мидлтон непланирано откри како се допишува со најблиските (ВИДЕО)

од Vladimir Zorba

Еден момент на невнимание беше доволен за целиот свет да открие како кореспондира британското кралско семејство.

Односно, кои емотикони ги користат на дневна основа. Главен виновник за сè е несовесната Кејт Мидлтон.

Имено, 38-годишната војвотка од Кембриџ случајно откри дека е љубител на емотиконот што пцуе, како и оној на кој се прикажани краставици.

Ова се случи на снимањето на најновото видео „Early Years“ во кое, како што налага самиот наслов, Војвотката зборува за важноста на раното детство.

Видеото објавено на @kensingtonroyal, официјалниот профил на Инстаграм на војводата и војвотката од Кембриџ, покажува како Кејт Мидлтон го претвора екранот на нејзиниот мобилен телефон iPhone 10 во камера за време на најновото видео за да покаже дека одговара на голем број прашања во врска со нејзината кампања за да им помогне на децата во клучните рани години.

Во видеото, таа им се заблагодари на „огромниот број“ нејзини следбеници на социјалните мрежи кои испратија прашања „со приложени прекрасни емотикони“, како што истакнува, пред да ги открие и најчесто користените емотикони.

Иако на почетокот би помислиле дека најчесто користениот емотикон во кралското семејство сигурно е – круната, невниманието на Кејт откри некои интересни навики меѓу благородниците со сина крв.

Се чини дека најчесто користениот кралски емотикон е оној што прикажува две девојчиња како се држат за рака, што обично се користи за симболизирање на пријателството (а војвотката може да го користи за да илустрира деца), додека, многу неочекувано, симболот на ананас следи на второ место најчесто користени (иако никој нема идеја во кој контекст би го користеле на дворот).

Сепак, најголемото изненадување меѓу најчесто користените е емотиконот што пцуе. Можеби таа и кралицата гокористат додека се допишуваат со Меган?! Во секој случај, јасно е дека благородниците се само луѓе на кои им бега некои пцовки.

Сликата е проследена со пурпурен вонземјански емотикон (можеби, на пример, да не го спомнуваат името на озлогласениот принц Ендру, кој се дружеше со осуден педофил) и емотикон за повраќање (сосема логичен редослед на емотикони, ако виолетов вонземјанин навистина е замена за некој што не е сакан на дворот).

Меѓу врвните емотикони е оној што ги прикажува краставиците. Многумина сметаат дека можеби членовите на кралското семејство го менуваат со дискутирање за здрава исхрана и договарање менија за вечера, но некако има смисла што тој е, на пример, одговорот на Кејт на прашањето на Камила: „Кога почнувате со џин и тоник? Да им кажам на слугинките да мешаат една со краставица?“ Во секој случај, има смисла повеќе од ананасот.

На седмиот омилен емотикон е прикажано лице кое се поклонува, што има совршена смисла. Ние можеме многу лесно да го замислиме во преписка за аранжманите на публиката со Кралицата, на пример.

Последниот на списокот на омилени емотикони е оној – облак од ветер. Па, сега … Сосема е можно да го користат во разговори за времето во Велика Британија, кое е секогаш лошо, врнежливо и ветровито, па и самите Британци често зборуваат за времето.

Но, постои друга опција, другиот ветер …

Слични содржини