Кејт Мидлтон се скршила пред Хари: Испливаа деталите од последната средба

Кејт Мидлтон со години беше блиска со својот девер Хари. Меѓутоа, откако тој се ожени, повеќе не беше близок ниту со неа, ниту со братот.

Извор близок до кралското семејство изјави дека Кејт Мидлтон, додека Хари и Меган неодамна ја посетија Британија, разговарала насамо со него.

„Кејт знаеше дека тоа ѝ е последна прилика да каже како се чувствува, беше многу емотивна. Наводно се борела со солзите додека разговарала за тоа како ѝ е тешко поради недоволната комуникација и контакт со двајцата, откако се преселија во Канада и колку, таа и Вилијам, се чувствуваа како да се отсечени од нивниот живот“ рекол изворот.

Слични содржини