Ќерката на Пол Вокер блесна на Париската модна недела (ФОТО)

од Stefanija Kuzmanovska

Медоу Рејн Вокер, ќерката на починатиот актер Пол Вокер, се оствари во улога на модел, а фактот дека пред неколку дена учествуваше на ревија на модната куќа Givenchy на Париската модна недела зборува многу за тоа колку добро напредува во кариерата.

Ова е нејзина прва соработка со популарната француска модна куќа, а со овој успех веднаш се пофали и на социјалните мрежи, каде објави фотографии од Париз.

Givenchy ги ангажираше и Бела Хадид и Џордан Дан за истата ревија.

Слични содржини