Актуелно
Почетна / Архива на ознаки:

Архива на ознаки:

Ќерката на Алек Болдвин ги „почести“ фановите со жешки фотографии

Ќерката на Алек болдвин и актерката Ким Бесинџер, манекенката Ирланд Болдвин, на социјалните мрежи често објавува разголени фотографии. Сега, фановите ги почести со нова серија фотографии, а на една покажа премногу. „Си ги најдов моите бикини“, напишала манекенката во описот на фотографиите, во кои ги истакнала облините, а ги откри …

Повеќе

Фудбалерот стана татко за прв пат: Го откри убавото име на ќеркичката

Ѕвездата на Арсенал Месут Озил ја објави првата фотографија од својата ќеркичка. „Фала Богу што нашата ќерка Еда е родена здрава. Бог ќе даде да бидеме добро синови на нашата околина и човештвтото“, напиша фудбалерот. Озил поради бременоста на својата сопруга бараше дозвола да го пропушти натпреварот со Олимпијакос пред …

Повеќе

Шајло повеќе сака да биде со татко ѝ за време на пандемијата

Шајло Џоли Пит, наводно, побарала додека трае пандемијата на коронавирусот да биде со нејзиниот татко, Бред Пит, пренесува таблоидот Мирор. Наводно, таа го замолила Пит да ја „спаси од вирусот“, а слична желба имале и поголемиот дел од нејзините браќа и сестри. „Нивниот татко има посморувачко влијание над нив. Тој …

Повеќе

Се омажи ќерката на ловецот на крокодили: Забавата била во зоолошка без гости

Бинди Ирвин, ќерката на најпознатиот ловец на крокодили, покојниот австралиски зоолог Стив Ирвин, се омажи за Чендлер Повел. Парот се веча во австралиска зоолошка градина, со што се пофали на социјалните мрежи. Бидејќи во светот владее коронавирусот, тие одлучиле да имаат венчавка без гости. „Имавме мала церемонија и се омажив …

Повеќе

Вуди во новата книга откри детали за врската со посвоената ќерка

За најдобрата Сун-Ји. Ја пуштив да ми јаде од рака и тогаш забележав дека раката ми недостига, напиша холивудскиот режисер и актер Вуди Ален во посветата на својата 22-години помлада сопруга. Во новите мемоари тој зборува за контроверзната љубовна врска со својата посвоена ќерка. Тој откри дека на почетокот на …

Повеќе

Голема трагедија во семејството на познатиот рапер, неговата ќерка почина

Раперот Ерик-Б објави дека неговата ќерка Ерика Суприм Баријер имала тешка сообраќајна несреќа и лекарите не успеале да ѝ го спасат животот. Во неделата вечерта таа се движела по средната лента на коловозот и поради непознати причини ја намалила брзината, а во нејзиното возило удрил камион. Ерика итно била пренесена …

Повеќе

Името кое Ана и Енрике го одбраа за нивната ќерка е популарно и во Македонија

Пејачот Енрике Иглесијас и поранешната тенисерка Ана Курникова вешто ја криеја нејзината бременост од очите на јавноста, а веста ја потврдија на само неколку недели пред породувањето. Породувањето пак, исто така помина медиумски незабележано, сè додека братот на Енрике не потврди во радио-емисија дека станал чичко. Неколку недели подоцна парот …

Повеќе

Уапсена ќерката на Стивен Спилберг

Само неколку дека откако странските медиуми пишуваа за тоа како ќерката на Спилберг има желба да стане порно актерка, Микаела е уапсена поради сомнение за семејно насилство. На тоа се огласил и нејзиниот вереник кој ги потврдил гласините, но додал дека никој не е повреден. Поради ова, се разбира, се …

Повеќе

Жител на Кучевиште злоставувал две малолетнички

Во Полициското одделение Мирковци, 35-годишна жена од скопско село пријавила дека околу 11.45 часот во с.Кучевиште нејзината малолетна ќерка била допирана по телото од Д.П. од с.Кучевиште. Истиот ден околу 20.10 часот, 41-годишен маж од скопско село пријавил дека околу 11.15 часот во с.Кучевиште неговата малолетна ќерка била допирана по …

Повеќе

Мухамед Зекири и неговата сопруга Бисера Јордановска добија ќерка

Поранешен новинар и пратеник и потпретседател на СДСМ, Мухамед Зекири и неговата сопруга, поранешната директорка на АлсатМ, Бисера Јордановска, добија ќерка. Среќата за новиот член во семејството, Зекири преку социјалните мрежи ја сподели со јавноста. ,,Благодарни сме Господе што на овој ден, 24.02.2020, нè израдува со ќеркичка. На овој свет …

Повеќе