Кети Пери: Трезна сум веќе пет недели, сакам целосно да се откажам – му ветив на Орландо

од Stefanija Kuzmanovska

Пејачката Кети Пери откри дека е трезна веќе пет недели.

Пејачката и ѕвездата на „Пиратите од Карибите“ си ветиле дека нема да пијат три месеци.

„Денес сум трезна пет недели“, изјави таа за списанието People на коктел настан во хотелот „Мистер Парадајс“ во Њујорк во понеделникот.

„Склучив пакт со мојот партнер Орландо Блум и сакам целосно да се откажам од алкохолот“, рече таа додека на шега се преправаше дека ги брише солзите.

Откако колегата од „Американски идол“ Лук Брајан праша дали ќе попушти и ќе се напие, Кети брзо одговори – не.

„Не! Не можам да се предадам. Ветив. Три месеци“, одговори таа, мислејќи на нејзиниот „пакт“ со Блум.

Слични содржини