Актуелно
Почетна / Архива на ознаки:

Архива на ознаки:

Познатата пејачка се напи, па ја потстрижи косата: Резултатот е онаков каков што очекувавте

Дека на никому не му е лесно за време на пандемијата од коронавирусот, на својот Инстаграм потврди и познатата пејачка Пинк. Во видеото кое го сподели во живо со своите следачи, ја прикажа својата нова фризура која ја направила сама, во алкохолизирана состојба, а признала дека за време на изолацијата …

Повеќе

Направете сами средство за дезинфекција на мобилниот телефон

Мобилниот телефон е предмет кој често ни е во раце дури и во услови кога не ни се чисти, кога сме во превозно средство и воопшто, не сме обрнувале внимание на неговата дезинфекција. Но, со оглед на тоа што често го држиме во раце, но и го допираме до лицето, …

Повеќе

Даниел Редклиф: Поради Хари потер започнав да пијам, не можев да бидам трезен

Британскиот актер Даниел Редклиф, кој го глумеше Хари Потер во истоимените филмови, во интимен разговор за BBC откри дека започнал да пие поради улогата која му донесе светска слава. Тој рекол дека луѓето се интересирале за него, но со одредена доза на исмејување, што одобено доаѓало до израз кога ќе …

Повеќе

Обвинение за вработена во маркет, му продала 14 литри алкохол на малолетник

Основното јавно обвинителство Кавадарци поднесе Обвинителен предлог против 53-годишна жителка на Кавадарци и против правното лице Друштво за услуги и трговија ПАКО-ПРОМ Пане ДООЕЛ увоз – извоз Ваташа – Кавадарци за сторено кривично дело – точење алкохолни пијалоци на дете. Обвинителството утврди дека обвинетата, вработена во обвинетото правно лице, на …

Повеќе

Овие грешки пред спиење ве чинат несоница и подочници

Недостатокот на сон влијае на физичкото и менталното здравје, а оние кои не добиваат доволно сон се склони на дебелеење, имаат слаб имунитет, променливо расположение и ризик од кардиовааскуларни болести. Во продолжение прочитајте кои фактори ви отежнуваат да заспиете. Алкохол Многумина веруваат дека чаша вино или пиво пред спиење помага …

Повеќе

Славата ја уништи: Користеше кокаин, рушеше рекорди во пиење вотка, беше во врска со брачен пар…

Кејт Мос наполни 46 години, но и понатаму останува еден од најплатените и најфотографираните фотомодели во светот. Својата кариера ја започна уште на 14-годишна возраст, кога бил препознаен нејзиниот талент. Таа никогаш не се прилагодува на трендовите, туку останува верна на својот шик-винтиџ стил. Но, од друга страна, таа успева …

Повеќе

Како да излечите мамурлак во зависност од тоа што сте пиеле?

Мамурлакот можете да го излечите со банана, со богат масен појадок, со јатки, па дури и со антихистаминик, но сето тоа во зависност што сте пиеле. Различни видови алкохол предизвикуваат различен мамурлак, па во продолжение прочитајте како можете да се излечите зависно од тоа што испивте: Бело вино Премногу бело …

Повеќе

Внимателно со алкохолот за време на празниците, може да предизвика анксиозност

За многумина празниците и пијалокот одат рака под рака, а според истражувањата во периодот меѓу Божик и Нова година, најмногу се консумира лкохол. Освен стандардните симптоми на мамурлак, силна главоболка, мачнини и бескомпромисна потреба за целосна тишина, многумина исто така доживуваат акнсиозност. Алкохолот ги активира невротрасиметрит во мозокот поради кои …

Повеќе

Стоилов направил сообраќајка под дејство на алкохол, поминал без записник во полиција?

Без записник во полицијата поминала сообраќајна несреќа во која два автомобила се речиси целосно уништени од предната страна, пишува Ипортал. Изворот кој до порталот ги испратил фотографиите вели дека автомобилот е на познатиот македонски ракометар Стојанче Стоилов. Автомобилите се фотографирани во населбата Ново Лисиче, а потоа автомобилот за кој изворот …

Повеќе

Не претерувајте со алкохолот, ви го уништува тенот

Во пресрет на предновогодишните прослави, како и дочекот на Новата година, еден шведски бренд за козметика потсетува дека алкохолот ја уништува кожата и дека мора да бидеме умерени во консумирањето. Според институтот ФОРЕО од Стокхолм, каде се развиваат нови и напредни козметички производи, алкохолот е еден од најголемите виновници за …

Повеќе