Кон: Немаме време

од Stefanija Kuzmanovska

Епидемиологот и член на српскиот кризниот штаб, д-р Предраг Кон, повторно се обрати преку социјалните мрежи со цел да апелира до граѓаните да носат маски.

„Немаме време за уверување. Носете маски“, напиша Кон.

Да потсетиме, според последните информации, во Србија се регистрирани 341 новозаразен.

loading...

Слични содржини