Косовци претепани во угостителски објект

од Milan1

Денес во 05,20 во СВР Тетово е пријавено дека во клиничка болница Тетово се донесени повредени К.Т.(38), Џ.Б.(49) и А.Д.(28) сите од Р. Косово кои според пријавеното во угостителски објект во с.Г.Седларце по претходно недоразбирање биле физички нападнати од повеќе лица кои употребиле тврди предмети.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, информираат од МВР.

Слични содржини