КОВИД пресек во Србија, 6.192 новозаразени, 42 лица починаа

од Берта Китинска

Во последните 24 часа, во Србија се регистрирани 6.192 новозаразени коронавируси, од вкупно 19.407 тестирани, а починаа 42 лица.

Во моментов има 212 пациенти на респиратори, од 5.663 хоспитализирани лица, според официјалната веб -страница covid19.rs на Министерството за здравство.

Од почетокот на пандемијата во Србија  тестирани се вкупно 5,539,038 луѓе, а регистрирани се 905,677 пациенти.

Слични содржини