Кралот Чарлс ќе има посебно задолжение на Евровизија годинава

од Stefanija Kuzmanovska

Музичкиот натпревар „Евровизија 2023“, кој започнува на 9 мај, ќе го отвори кралот Чарлс.

Имено, од кралската палата стигна соопштение дека светлата на сцената официјално ќе ги вклучи Неговото Кралско Височество.

Тој и неговата сопруга Камила ќе дојдат во Ливерпул Арената каде ќе се сретнат со водителките и британскиот претставник на ова натпреварување, се наведува понатаму во соопштението.

Слични содржини