Актуелно
Почетна / Македонија / Кривична пријава за наставник кој претепал основец

Кривична пријава за наставник кој претепал основец

Наставник во основно училиште во селото Слатино – тетовско доби кривична пријава за малтретирање во вршење на службата.

Како што се наведува од МВР, на 24.12.2019 година, пријавениот во својство на наставник, за време на наставата, физички нападнал ученик, при што му нанел телесни повреди.

loading...