Кумановка со остар предмет нападната од комшијата

од Берта Китинска

На 16.04.2022 во 10:00 часот во Полициска станица Куманово 58-годишна жена пријавила дека во 07:30 часот додека била во куќата во населба Добршане, кумановско дошол нејзиниот сосед Ѓ.Н. кој агресивно се однесувал.

Според пријавата, тој упатувал закани и замавнувал со остар предмет кон неа.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Слични содржини