Лани го откажа настапот поради расправија: Познатата пејачка ќе настапи на Греми

Пејачката Ариана Гранде се враќа на доделувањата на Греми наградите по минатогодишниот спор со продуцентите поради настапот.

Популарната пејачка на социјалните мрежи објави дека ќе настапи на 26 јануари на 62. доделувања на престижните музички награди.

Кратко потоа, информацијата е потврдена и на официјалиот Инстаграм профил на Греми, пишува CNN.

View this post on Instagram

see you jan 26 #GRAMMYs @cbstv @recordingacademy

A post shared by Ariana Grande (@arianagrande) on

Минатата година Гранде одлучила дека нема да настапи на доделувањата на наградите по спорот со продуцентите.

Тогаш и замериле бидејќи организаторите не и дозволиле сама да ги одбере песните кои сака да ги изведе, поради што го откажала целиот настап.

Поп-ѕвездата оваа година е номинирана во пет категории, а на музичкиот настан ќе настапи непосредно по објавувањето на концертниот албум „“k bye for now (swt live) и по завршувањето на Sweetener World турнејата во Лос Анџелес.

Слични содржини