Актуелно
Почетна / Архива на ознаки:

Архива на ознаки:

Пред 8 години почина Витни: Нови шокирачки детали од обдукцијата

Во 2012 година, на денешен ден почина Витни Хјустон. Нејзиното тело беше пронајдено во бањата на хотелската соба. Таа почина на помалку од 24 пред доделувањето на наградите Греми. Поради тоа, продукцијата итно испланира трибјут посветен токму на Витни, Џенифер Хадсон ја испеа „I Will Always Love You“, а раперот …

Повеќе

Гвен Стефани шокираше со изгледот: „Што направила со лицето? Непрепознатлива е!“

Откако на доделувањето на Греми наградите се појави со партнерот Блејк Шелтон, Гвен Стефани се најде на удар на критики на обожавателите кои тврдат дека пејачката претерала со пластичните операции. View this post on Instagram @gwenstefani looks stunning in @dolcegabbana at Grammys 2020 💞 at Grammys 2020 💞 for more …

Повеќе

Алиша Кис ги водеше Греми без шминка и воодушеви и на прагот од четвртата деценија

Популарната пејачка многумина ја сметаат за предводничка на „no make-up“ трендот. Имено, Алиша Кис веќе неколку години на важните случувања се појавува без шминка и со својот пример на жените ширум светот им докажува дека не им е потребна шминка за да се сакаат самите себе. View this post on …

Повеќе

УРНЕБЕСНО: Аријана Гранде ископирала стајлинг на Карлеуша од пред 4 месеци? (ФОТО+ВИДЕО)

Јелена Карлеуша за себе мисли дека е трендсетер и стилска икона и секако, не пропушта тоа да го нагласи во ниту една прилика. Овојпат, таа тврди дека Аријана Гранде ископира нејзин стајлинг од октомври 2019 и секако, тоа го објави на својот профил на Инстаграм. View this post on Instagram …

Повеќе

Емоциите ја совладаа: Прв настап на Деми Ловато по предозирањето и рехабилитацијата (ВИДЕО)

На вчерашното доделување на Греми наградите, по трибјутот за Коби Брајант, најемотивен момент беше излегувањето на сцената на Деми Ловато. Пред две години таа едвај се спаси, за малку ќе умреше од предозирање и ситуацијата беше критична и неколку месеци по настанот. На големата сцена ја изведе песната „Anyone“ која …

Повеќе

Тага и солзи по Коби пред Стејплс, додека во арената се одржуваа Греми наградите

Стејплс-центарот во Лос Анџелес е повеќенаменска арена со неколку објекти, која беше официјален дом на повеќе спортски екипи, меѓу кои секако, Лос Анџелес Лејкерс, каде трагично починатиот Коби Брајант го носеше дресот со број 24. Inside Staples now. Kobe's retired jerseys uncovered and lit in his honor. #GRAMMYs pic.twitter.com/d0HSbDuAc4 — …

Повеќе

Младата Били Ајлиш апсолутен победник на Греми – „растури“ во сите главни категории

Церемонијата на доделување на Греми наградите се одржа во Стејплс-центарот во Лос Анџелес, а музичарите оваа година се бореа за златниот грамофон во повеќе од 80 категории. Младата музичка ѕвезда Били Ајлиш ги зема наградите во најпрестижните категории и тоа во Песна на годината и Сингл на годината, каде прогласена …

Повеќе

Во чест на Принс: Кис, Леџенд, Ашер ќе пејат на концертот

Повеќе од десетин ѕвезди ќе настапат на концертот во чест на музичката легенда Принс, два дена по доделувањето на Греми, објави CNN. Концертот „Let’s Go Crazy: The Grammy salute to Prince“ ќе се одржи на 28 јануари во Лос Анџелес. Ѕвездената постава на изведувачи, кои ќе пејат во чест на …

Повеќе

Лани го откажа настапот поради расправија: Познатата пејачка ќе настапи на Греми

Пејачката Ариана Гранде се враќа на доделувањата на Греми наградите по минатогодишниот спор со продуцентите поради настапот. Популарната пејачка на социјалните мрежи објави дека ќе настапи на 26 јануари на 62. доделувања на престижните музички награди. Кратко потоа, информацијата е потврдена и на официјалиот Инстаграм профил на Греми, пишува CNN. …

Повеќе

Целиот свет зборува за скандалот кој го направи младата пејачка

Младата пејачка Холзи направила скандал од невидени размери на доделувањето на American Music Awards, во неделата навечер. Пејачката била наградена со награда за Најдобра поп-рок песна, за песната „Without Me“, а во својот говор се осврнала на неправдата која, судејќи по мислењето на многумина, ја доживеала кога ги обелодениле номинациите …

Повеќе