Лазаров го победи ковид-19, им се враќа на тренинзите

од Берта Китинска

Кире Лазаров го победи коронавирусот и е подготвен да се врати на играта.

Десниот бек во текот на битката со вирусот ковид -19 беше без симптоми и во домашна самоизолација.

Лазаров на 17 ноември доби позитивен тест на ковид-19 и поради тоа го пропушти мечот со Целје во Лигата на шампионите и дуелот против Сесон во француското првенство.

Останува за Лазаров да се подготвува за натпреварот против Данкерк на 6 декември во рамките од националниот шампионат.

loading...

Слични содржини