Лекар од Куманово физички нападнат од негов колега

од Vladimir Zorba

Лекар во Интерното одделение во Болницата во Куманово бил физички нападнат од негов колега.

– На 26.09.2020 во 09.07 часот во СВР Куманово, лекар во Интерно одделение при болницата во Куманово пријавил дека бил физички нападнат од негов колега, соопшти МВР.

Во координација со јавен обвинител се преземаат мерки за расчистување на случајот.

loading...

Слични содржини