Лидерите на Г7 се фотографираат во Хирошима пред состаноците

од desk4

Лидерите на Г7 позираа за фото-повик пред нивниот работен ручек за економска безбедност за време на денешниот самит во Хирошима, Јапонија.

Од лево, италијанскиот премиер Џорџија Мелони, канадскиот премиер Џастин Трудо, францускиот претседател Емануел Макрон, јапонскиот премиер Фумио Кишида, американскиот претседател Џо Бајден, германскиот канцелар Олаф Шолц и британскиот премиер Риши Сунак учествуваа на семејната фотографија.

Слични содржини