Лидерска средба: Мицкоски ја одолговлекувал расправата, а Заев барал брзи избори

од Берта Китинска

Во тек е лидерската средба кај претседателот Стево Пендаровски на која сите лидери на политички партии, разговараат за состојбата на државата со ковид-19 и дали ќе се случат нови избори.

Според информации од порталите блиски до ВМРО-ДПМНЕ, на лидерската средба претседателот на СДСМ Зоран Заев инсистирал на брзи избори.Додека Мицкоски не бил спремен за реална дискусија туку за избегнување.

 

Слични содржини