Лице пробало да силува 20-годишна девојка во Карпош

од Берта Китинска

На 19.05.2022 во 20.30 часот во СВР Скопје, 20-годишна девојка пријавила дека на територија на Карпош едно лице се обидело да изврши обљуба врз неа, но не успеало, информира МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Слични содржини