Лукаревска и официјално нов заменик-претседател на СДСМ

од Vladimir Zorba

Директорката на УЈП, Сања Лукаревска и официјално е нов заменик-претседателна Социјалдемократскиот сојуз на Македонија (СДСМ), откако беше изгласана со 682 глаза за и 2 против на денешниот партиски конгрес.

Таа доаѓа на местото на министерката за одбрана, Радмила Шекеринска.

Слични содржини