Махмуд Абас по трет пат во болница

од desk2

Палестинскиот претседател Махмуд Абас примен е во болница на Западниот брег, потврдија палестинските власти, пренесе Ројтерс. Никакви други детали не се соопштени во врска со неговото хоспитализирање.

Ова е трет пат Абас да е примен во болница во последните неколку дена. Абас беше направен операција од увото во вторникот, но набрзо излезе од болница. Но, во петокот повторно беше примен, пренесе агенцијата Wafa.

Слични содржини