Актуелно
Почетна / Хроника / Малолетничка нападната во Старата скопска чаршија

Малолетничка нападната во Старата скопска чаршија

Денес во СВР Скопје, С.С.(41) од село Волково, скопско, пријавила дека вчера околу 22.30 часот пред угостителски објект во Стара скопска чаршија нејзината 17-годишна ќерка, поради меѓусебно недоразбирање, била физички нападната од Х.К..


Oд МВР информираат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

loading...