Марк Ентони ќе се жени со „Мис Универзум 2021“

од Vladimir Zorba

Пејачот Марк Ентони ќе се жени по четврти пат. Неговата нова избраничка е добитничката на титулата „Мис Универзум 2021“ Надија Фереира. Девојчето го претставуваше Парагвај на натпреварот.

Фереира ја најави претстојната венчавка на Инстаграм, објавувајќи фотографија од дијамантски веренички прстен вреден половина милион долари. Корисниците на Интернет веднаш ја забележаа нејзината сличност со прстенот што Ентони одамна и го подари на Џенифер Лопез – двајцата беа семејство 10 години.

Гласините за врската на Марк и Надија се појавија пред само три месеци, а парот официјално ја објави врската во март. Фереира е 30 години помлада од нејзиниот иден сопруг.

Марк Ентони е познат по тоа што брзо донесува важни одлуки. Тој се ожени со Џенифер Лопез само една недела откако се разведе од првата сопруга Дианара Торес Делгадо, која исто така победи на изборот за „Мис Универзум“ во 1993 година.

Пејачот се разведе од третата сопруга Шенон де Лаима во 2017 година.

Слични содржини