Мажите искрени: Вака изгледа совршена жена

од Stefanija Kuzmanovska

Кога станува збор за женска пребирливост, тие навистина се на далеку повисоко ниво од машките. Дамите се едноставно немилосрдни во поставувањето критериуми, па затоа мислат на совршената жена како вистинска божица, додека на мажите често не им пречат видливи физички маани.

Совршен женски фото-робот

Според резултатите од истражувањето, објавено од популарно француско списание за жени, најсовршената жена на светот треба да изгледа како да штотуку излегла од модната писта.

Мора да има бадемасти очи како на Изабела Аџани, густата и нереално сјајна коса на Ева Лонгорија, сочни усни што примамуваат за бакнување како на Анџелина Џоли, нежната и кадифена кожа на Ева Мендес, долгите извајани нозе на актерката Шарлиз Терон, совршено обликуваните гради на Моника Белучи и бујниот задник на пејачката Бијонсе.

Што е супер-жена за жените?

Интересно е и тоа што испитаниците изјавиле дека правата жена треба да поседува дух на слобода, образование и интелигенција на славниот Симон де Бовоар, емпатија, понизност и дарежливост на неисцрпната енергија на Мајка Тереза ​​и Мадона.

Покрај сето тоа, тие очекуваат таква дама да биде финансиски независна, да може да се издржува себе си и семејството со својата работа, но да има доволно време да готви редовно, да се грижи за куќата и да ги исполни своите брачни обврски со многу љубов и ревност.

Слични содржини