Актуелно
Почетна / Архива на ознаки:

Архива на ознаки:

Ја прекршил наредбата за карантин, па го изел крокодил

Маж во Руанда ја прекршил наредвата за изолирање поради коронавирусот за да отиде на риболов, но го убил и изел крокодил. „Го прекраши правилото за седење дома, тој е меѓу ретките луѓе кои не ги почитуваа правилата за изолација за да го запреме вирусот“, изјавила за BBC Алис Кајитеси, градоначалничка …

Повеќе

Сопружници се степале и демолирале изнајмена викендица во Маврово

Сопружници направиле штета на инвентар и си нанеле повреди, откако се степале во викендичка која изнајмиле. Според СВР Тетово, вчера било пријавено дека во викендица во Маврово, во која престојувале, двајца сопружници од Скопје на возраст од 25 и 34 години ја оштетиле внатрешноста на објектот. По увидот било утврдено …

Повеќе

Со овие постапки ги бркате жените од себе уште на првиот состанок

Иако многумина не размислуваат веднаш на некои од овие работи, всушност тие би можеле да бидат клучни за успехот односно неуспехот на потенцијалните врски. Доста мажи вината ја префрлуваат на жените и истакнуваат дека таа е виновна за лошиот состанок, но често вината лежи токму во нив. Ова се некои …

Повеќе

Добива цвеќе за Валентајн секоја година откако починал сопругот

Маж од Кентаки се осигурал, дека по неговата смрт, неговата сопруга ќе добива цвеќе за Валентајн, што трае веќе осум години, пренесува CNN. Сопругата на Рич Кокс, веќе осум години добива букет цвеќе за својот роденден и за Валентајн, кој е еден ден подоцна. Кога Трејси за прв пат добила …

Повеќе

Ѝ купувате рози на партнерката? Овие причини ќе ве одвратат од таа намера

Розата е најчест и најпопуларен подарок за драга личност на Валентајн, всушност и не е добра замисла. Пред се, розите на тој ден се особено скапи. Покрај тоа, големата побарувачка треба да се задоволи со увоз од странство, а тоа без сомнение не е еколошки прифатливо. Имено, во Еворпа розите …

Повеќе

Скопјанец најден мртов во стан на „Џон Кенеди“

Во Полициската станица Бит-пазар во попладневните часови на 12 февруари било пријавено дека во стан на скопската улица Џон Кенеди починат бил пронајден 38-годишен скопјанец. Смрт без траги на насилство констатирал лекар од Итната медицинска помош, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било дадено на обдукција.

Повеќе

Пронајден мртов маж во водите на Охридско езеро

Попладнево во водите на Охридското Езеро, е пронајдено машко безживотно тело. Портпаролот на СВР Охрид Стефан Димовски информира дека екипите се на терен и вршат увид на местот каде е пронајдено телото. Повеќе детали наскоро.

Повеќе

Хорор во САД: Маж починал откако останал заглавен во кутија за донации!

Маж стар 48 години од САД починал откако останал заглавен во кутија за донации во Тенеси Волмарт, наведува полицијата. Имено станува збор за кутија во која се ставаат донирана облека, јави полицијата на Кларксвил во САД. Службите на брза помош се обиделе да го пронајдат најнискиот дел од човековото тело …

Повеќе

Завршил во затвор бидејќи по грешка ѕвонел на 911

Маж од Индијана завршил зад решетки откако полицијата одговорила на неговиот случаен 911-повик. Арон Алман (48) од Колумбос завршил во затвор во петокот навечер откако по грешка ѕвонел во канцеларијата на шерифот на округот Бартоломеј. „Ви благодариме, господине алман, што ни се јавивте да ве земеме“, напишал шерифот Мет Мајерс …

Повеќе

Еве какви жени го привлекуваат секој маж, според хороскопот

Секој хороскопски знак има некакви типични карактеристики кои на спротивниот пол можат да му бидат одбивни или привлечни. Толкму тие карактеристики можат да ви помогнат и да дознаете какви ви се шансите кон мажот кој ви се допаѓа. Се што треба да направите е да дознаете што е во хороскоп, …

Повеќе