Медведев: Русија ги штити своите граѓани и ги враќа своите територии

од Stefanija Kuzmanovska

Русија гради еднаков светски поредок за иднината и сама се бори против Западот, додека ги штити своите граѓани и ги враќа своите територии, изјави денеска заменик-претседателот на Советот за безбедност на Русија, Дмитриј Медведев.

„Русија е таа која ги штити своите граѓани“, напиша тој на својот канал на Телеграм, пренесе ТАСС.

Медведев посочи дека Русија е земја што ги враќа и веќе вратила руски територии, а не обратно.

Слични содржини