Меган не се грижи за подарокот што нејзиниот татко и го испрати за нејзиниот 40 -ти роденден

од Берта Китинска

Меган Маркл го прослави својот 40 -ти роденден на 4 август, а меѓу многуте подароци и честитки што ги доби беше и букет од нејзиниот татко, Томас Маркл, со кого веќе неколку години не е во добри односи.

Томас се потруди да го разубави денот на својата ќерка и и нареди букет од 14 рози, од кои 12 беа црвени и две жолти, кои беа во средината и кои ги претставуваат децата на неговата ќерка и принцот Хари, пишува „ТМЗ“.

Откако го испрати на нејзината домашна адреса, тој не доби повратни информации – Меган не му се заблагодари ниту му кажа дека ги добила розите.

Претходно, Томас изјави дека има голема желба да се смири со својата ќерка, за да биде дел од животот на внуците, бидејќи верува дека тие немаат доволно членови на семејството околу себе.

Инаку, тато и ќерка не се во добри односи откако тој разговараше со медиумите зад нејзиниот грб, од што таа негодуваше. Освен со Меган, Хари не е во контакт со таткото на неговата сопруга.

Слични содржини