Месецот во кој сте родени е клучен за љубовните врски: Кој сака романтика, а кој повеќе се интересира за пари

од Берта Китинска

Исто како што не сме сите родени во ист хороскопски знак, така имаме месеци во различни знаци, и зависи од тоа како комуницираме со другите, што е важно за нас кај луѓето околу нас и влијае многу на тоа како се однесуваме врски и што сакаме од врските.

Месец во Овен

Тие сакаат да биде во центарот на вниманието. Тие сакаат спонтаност и уживаат кога некој навистина се обидува да ги импресионира.

Месец во Бик

Овие луѓе ценат мали знаци на внимание и љубов кога некој ќе ги заведе, и се изненадуваат со мали нешта.

Месец во Близнаци

За нив е важно комуникацијата да е постојана и тие сакаат да зборуваат за некои важни работи одново и одново.

Месец во Рак

Тоа се луѓе кои се многу емотивни и многу се грижат за другите.

Месец во Лав

Најлошото нешто што можете да му направите на овие лица е да го игнорирате. Значи, ако вашиот партнер е во овој знак, важно е да му дадете до знаење дека секогаш мислите на него.

Месец во Девица

Овие луѓе се најмногу импресионирани од деталните планови. Тие имаат многу логичен и практичен пристап кон љубовта и за нив е многу важно да постои меѓусебно почитување во врската.

Месец во Вага

Тоа се луѓе кои сакаат романса и генерално се грижат за естетиката, сакаат убави работи. Тие можат да бидат неодлучни, па затоа е подобро партнерот да ги „држи конците“ во нивните раце.

Месец во Шкорпија

Ове луѓето имаат многу изразена емоционалност и сексуалност.

Месец во Стрелец

Овие луѓе сакаат нови искуства и новини воопшто. За нив е важно да имаат ментална стимулација и тие се многу авантуристи.

Месец во Јарец

Овие лица ги ценат материјалните работи пред сè. Тие сакаат да добиваат скапи подароци и сакаат „големи потези“.

Месец во Водолија

Тоа се луѓе кои ја сакаат слободата, па затоа им е важно никогаш да не чувствуваат притисок и ограничување од партнерот во врската.

Месец во Риби

Со ова лице првенствено e важна емоционалната врска. Тие ја имаат својата разиграна, весела страна, но вистинскиот пат до нивното срце е отворена, двонасочна комуникација.

loading...

Слични содржини