Министерството за правда има нов портпарол

од Nikola Popovski

Новинарот Александар Видиновски од денес е нов портпарол на Министерството за правда и посебен советник за односи со јавноста на министерот Бојан Маричиќ.

Видиновски е дипломиран комуниколог, новинар со повеќегодишно искуство во неколку национални медиуми, а работел како репортер, уредник на вести и водител на политички емисии.

Тој извршуваше и функција дописник за Медиумско информативната агенција (МИА) од Љубљана, Република Словенија.

loading...

Слични содржини