Мицкоски: Советничка на Заев предложена за член на Судски совет, еве зошто немаме независно судство

од Stefanija Kuzmanovska

Советник на Заев, финансиер на СДСМ, владин член на бордот на Телеком – Тања Чачарова Илиевска, сега е претставена за независен експерт и предлог за член на Судскиот совет, напиша претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на социјалните мрежи.

„Еве зошто Македонија со власта на Зоран Заев не е правна држава и зошто немаме независно судство. Зошто сме 111-ти по корупција и најлоши во Европа. И зошто со Заев нема да не биде. Ова се тие европски вредности на Заев“, пишува Мицкоски.

Слични содржини