Актуелно
Почетна / Архива на ознаки:

Архива на ознаки:

Заев: Наместо да се ставаат стиропор фасади во лажен барок, денес се менуваат филтри во РЕК Битола

„СДСМ ја поевтини струјата за граѓаните, а Мицкоски е најлошиот директор на ЕЛЕМ кој увезуваше прескапа струја. СДСМ обезбеди поевтина и стабилна цена на струјата, а денес ЕСМ има добивка и вложува во екологија. На другата страна е Мицкоски, кој беше најлошиот директор на ЕЛЕМ во историјата на ова претпријатие, …

Повеќе

Заев: Снимките на Милошоски покажуваат зошто беше важно носењето на Законот за ЈО

Јас во објавените тонски снимки ја коментирам одлуката на Врховен суд за непостапување за предметите од СЈО после јуни 2017 година, состојба со која предметите паѓаа доколку не се изгласаше Законот за јавно обвинителство, вели лидерот на СДСМ и поранешен премиер Зоран Заев во врска со денеска објавените снимки од …

Повеќе

Нова „бомба“ на Антонио Милошоски: „Заев договорал одлуки на Врховниот суд“

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски денеска од седиштето на својата партија објави аудио-снимка за како што тој тврди, екс-премиерот Зоран Заев. Милошоски тврди дека Заев не само што бил премиер, туку бил и врховен судија и специјален јавен обвинител. Откако денеска пушти аудио-снимка за екс-премиерот Зоран Заев, пратеникот Антонијо Милошоски …

Повеќе

Милошоски најавува нова „бомба“ за Заев во 11 часот

Антонио Милошоски преку неговиот Фејсбук профил објави дека денеска во 11 часот во јавноста ќе сподели материјал од висок јавен интерес. „Денес медиумите ќе бидат запознаени со материјал од висок јавен интерес, доставен од анонимен укажувач. Материјалот е сериозна индиција за злоупотреба на службената положба на поранешниот премиер, преку експлицитно …

Повеќе

Заев: Со пристапувањето во НАТО стануваме дел од пазар на 1 милијарда потрошувачи

Прво дозволете да го споделам задоволството што имав денеска шанса заедно со генералниот секретар на Социјалдемократскиот сојуз, градоначалникот на општина Виница, да видиме една прекрасна македонска компанија којашто претставува гордост верувам на сите граѓани на нашата земја, изјави лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Се работи за Макпрогрес компанија којашто е …

Повеќе

Заев: Нека оваа награда биде стимул за сите оние кои носат сериозни одлуки

Mи претставува особена чест и изразувам голема благодарност до Економската заедница на Вестфлија и Липе за доделувањето на престижната меѓународна мировна награда на Вестфалија. Наградата не е значајна само за нас како поранешни Премиери на нашите држави. Таа е значајна затоа што ги потврдува заложбите на прогресивните и европски политики …

Повеќе

Заев и Ципрас добитници на Меѓународната награда за мир на Вестфалија за Преспанскиот договор

Поранешните премиери на Северна Македонија и на Грција Зоран Заев и Алексис Ципрас се овогодишни добитници на Меѓународната награда за мир на Вестфалија, со која им се дава признание за Преспанскиот договор со кој е постигнато решение на спорот за името. -Алексис Ципрас и Зоран Заев постигнаa дипломатски подвиг со …

Повеќе

Заев: Мерките од новата програма обезбедуваат економски раст и уште поголемо вложување во човечкиот капитал

Благодарност до медиумите и до регионалната комора во Прилеп која ни овозможи да разговараме за економските политики на целиот овој регион многу значаен за нашата земја. Држиме сериозни консултации со економските чинители или оператори во нашата земја пред се приватниот сектор заради тоа што имавме успешна соработка досега и димензионираме …

Повеќе

Заев: Очекувам да се води позитивна кампања

Граѓаните заслужуваат да се води позитивна кампања со натпревар на економски проекти и идеи, изјави претседателот на СДСМ Зоран Заев при попладневната посета на Регионалната стопанска комора во Прилеп. Заев вели дека нема црна кампања, одговарајќи на новинарско прашање во врска со обвинувањата од страна на ВМРО-ДПМНЕ за наводна „црна“ …

Повеќе

Заев: Мицкоски е стечаен управник на ВМРО-ДПМНЕ

Христијан Мицкоски е стечаен управник на ВМРО-ДПМНЕ. Најрасипничката партија со милионски долгови не може и нема да ја води државата!Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски јавно призна дека во моментов ВМРО-ДПМНЕ е најазадолжена политичка партија, со долг од околу 8 милиони евра!, напиша Зоран Заев на својот Фејсбук профил. ВМРО-ДПМНЕ сами …

Повеќе