Средбата меѓу Заев, Ахмети и Ковачевски поминала во конструктивна и позитивна атмосфера, велат од СДСМ

од Vladimir Zorba

Премиерот Димитар Ковачевски и актуелен лидер на СДСМ, лидерот на ДУИ Али Ахмети и поранешниот премиер и лидер на СДСМ Зоран Заев имале средба во Скопје.

Информацијата ја потврдија извори од СДСМ кои посочуваат дека средбата поминала во конструктивна и позитивна атмосфера.

Средбата траела околу четири часа и на неа е разговарано за европскиот фронт и за претстојните претседателски и парламентарни избори

Слични содржини