Актуелно
Почетна / Македонија / Мицкоски: ВМРО – ДПМНЕ го има најголемиот кредибилитет за да оформи влада

Мицкоски: ВМРО – ДПМНЕ го има најголемиот кредибилитет за да оформи влада

ВМРО – ДПМНЕ со колацијата „Обнова“ победи во 41 избирачко место, изјави денеска лидерот на пратијата Христијан Мицкоски.


„ВМРО – ДПМНЕ со колацијата „Обнова“ победи во 41 избирачко место овој резултата е постигнат под силни притисоци, денеска сајтот на ДИК не работи сомнително се броени и собирани гласовите.Ние го имаме најголемиот кредибилитет за да создадеме влада“, изјави Мицкоски.

loading...