Мицкоски за предлогот на Заев: Има начин да се спасите од мене, да не се разбудам утре

од Vladimir Zorba

„Има начин да се спасите од мене, да не се разбудам утре или денот потоа и тогаш можеби ќе ви биде полесно да пронајдете соодветен соговорник“, одговори лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на предлогот на премиерот Зоран Заев за влада на национален спас.

„Но, тој филм нема да го гледате и ви ветувам дека ќе се изборам со болеста, ќе излезам од инфективна, а потоа не чека многу работа…“, вели Мицкоски.

По криминални и украдени избори, злоупотреба на вонредна состојба, масовен поткуп, притисоци, закани, уцени, менуваа…

Posted by Hristijan Mickoski on Saturday, March 6, 2021

loading...

Слични содржини