Млад скопјанец бил ограбен на Камениот мост

од Nikola Popovski

Од полицијата информираат дека 30-годишен маж бил ограбен на Камениот мост во Скопје.

Според информациите на МВР, вчера бил уапсен А.Ќ.(23) од Скопје, кој бил фатен во кражба.

А.Ќ. го извршил делото околу 16:55 часот на Камениот мост, а од оштетениот О.К.(30) украл пари.

По документирање на случајот против него ќе биде поднесена кривична пријава.

Слични содржини