Молитва на Лејди Гага во Капитол пред инаугурацијата на Бајден (ФОТО)

од Stefanija Kuzmanovska

Светски познатата пејачка Лејди Гага се подготвува за настап на инаугурацијата на новиот претседател на САД, Џо Бајден, што ќе се одржи денес во 18 часот по европско време и таа не е единствената пејачка која пристигна во Вашингтон да настапи на оваа церемонија.

Имено, познатата пејачка, по потекло од Италија, објави фотографија од Капитол во Вашингтон, каде позира целата во бело, а напиша дека силно се молела за подобро утре во земјата во која живее.

За време на пробата најпрво им оддаде почит на војниците, а по тој повод носеше „ангелска“ комбинација на облека. Гага носеше бел мантил, бела заштитна маска на лицето, додека косата ѝ беше сплетена во две плетенки. Им се заблагодари на војниците и потоа отиде во Капитол од каде објави фотографија на социјалните мрежи, па напиша:

„Се молам утре да биде ден на мирот за сите Американци. Ден за љубов, а не за омраза. Ден за прифаќање, а не за страв. Ден да сонуваме за нашата идна радост како земја“, започна таа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lady Gaga (@ladygaga)

Покрај Лејди Гага, во Вашингтон пристигнаа и пејачите Џенифер Лопез и Џон Леџенд, кои исто така ќе настапат на овој голем настан.

Џеј Ло носеше карирано одело и имаше црна маска на лицето додека косата и беше подигната во реп. Таа се фотографираше и со американски војници и објави кратко видео додека правеше селфи.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo)

loading...

Слични содржини