На шеталиштето кај ГТЦ се поставува голема метална конструкција (ФОТО)

од Берта Китинска

На социјалните мрежи се појави  фотографија на која се гледа како се поставува голема метална конструкција на Кејот 13 Ноември.

Од фотографиите се гледа дека таа треба да служи како летна тераса во некој од угосителските објекти.

На почетокот на оваа година, градоначалникот Петре Шилегов најави дека планирани со градежни работи за целосна реконструкција на Кејот 13 Ноември, со што  ќе се реши хаосот и безредието кое владее на овој дел од центарот на градот.

Слични содржини