Навивач на Рома се оправдал за кражба со Мурињо

од Vladimir Zorba

Навивач на Рома ги оправдал незаконските постапки со Жозе Мурињо во фан шоп на „џалоросите“ во центарот на Рим.

29-годишниот маж во еуфорија украл оригинален дрес на Рома во еуфорија по рангирањето на неговите миленици за финалето на Лигата на конференциите, во кое ќе се соочат со холандски Феенорд.

Ова е прво европско финале за Рома по 31 година.

„Рома под водство на Жозе Мурињо ме исфрли од рамнотежа. Во финале сме и едноставно не можев да одолеам на искушението“, изјавил крадецот пред полицијата.

Слични содржини