Актуелно
Почетна / Сцена / Не било ни „мама“ ни „тато“: Чие име прво го изговорил принцот Луи?

Не било ни „мама“ ни „тато“: Чие име прво го изговорил принцот Луи?

Вовјтката Кејт Мидлтон откри дека откако прозборел, принцот Луи не може да запре и дека постојано е како навиен.

Но, тој тогаш не изговорил ниту „мама“ ниту „тато“, туку „Мери“, ѕвездата од кулинарската емисија „The Great British Bake Off“.

Нејзината емисија често се гледала во нивниот дом, а војводата и војвотката од Кембриџ имаат неколку нејзини книги за готвење, што значи дека Луи бил навикнат на нејзиниот лик исто колку што е и на своите родители и братот и сестрата.

Принцот Луи првпат се појави во јавноста на 93-от роденден на кралицата Елизабета во април годинава.

loading...