Нема санкции за „Црн Петок“, инспекторите ги проверуваат попустите

од Берта Китинска

Од Државниот пазарен инспекторат информираат дека нема да има санкции за метежот по шопинг-центрите, за време на Црн Петок изминатиот викенд, според она што го објави денеска.

– По спроведениот  инспекциски надзори во моловоите низ целата земја, немаше големо отстапување од протоколите.Моментално се обработуваат уште некои постапки во делот на попустите што беа забележани на „Црн Петок“, изјави  Мери Продановска, од ДПИ.

loading...

Слични содржини